Parafia pw. św. Faustyny, ul. Kościelna 7, 32-065 Ostrężnica, tel: (012) 283 54 62
Parafia rzymskokatolicka
pw. Św. Siostry Faustyny
32 – 065 Ostrężnica
Tel.: 012 283 54 62

Data dodania: 2024-02-22

Program rekolekcji wielkopostnych
w naszej parafii

Zaproszenie do udziału w nowennie i intencje poszczególnych dni – tutaj

19 marca – uroczystość św. Józefa

Więcej o Wielkanocnym Dziele Caritas

Beatyfikacja Sługi Bożego
Ks. Michała Rapacza
15 czerwca 2024 r.
Więcej informacji

„To serce, które ukochało ludzi, a w zamian otrzymuje tyle wzgardy… ty wynagradzaj”
Zapraszam do praktykowania 9 pierwszych piątków miesiąca.
Nabożeństwo pierwszych piątków – o co w nim chodzi

Data dodania: 2016-11-26

Biografia filmowa Jana Pawła II

Wirtualne zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

W Kościele 27 listopada 2022 r. rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, który kończy się w niedzielę Chrystusa Króla 26 listopada 2023 r. Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca.

„Jak wyjaśnia w słowie wstępnym do programu jego współautor bp Andrzej Czaja, „projekt programu wyrasta z analizy aktualnej sytuacji Kościoła i dość powszechnego uznawania jej, nie tylko pośród duchownych, za wyjątkowo trudną. By nie ulec frustracji, czy wręcz rezygnacji z podjęcia dzieła odnowy i szukania dróg ku temu wiodących, uznano za pierwszorzędne zadanie na dziś i jutro Kościoła w Polsce obudzenie i umocnienie wiary w Kościół, bo zaczynamy wątpić w to dzieło Boga na ziemi, ustanowione dla nas grzesznych z myślą o naszym zbawieniu. Okolicznością, która jeszcze bardziej ośmieliła i przekonała do podjęcia tematu było zwołanie przez papieża Franciszka synodu o synodalności. Stało się jasne, że bez lepszego poznania zasadniczych treści o Kościele trudno będzie wdrażać w życie program zawarty w tytule synodu: Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”.”

niedziela i święta:

• 8.00,
  • 9.30,
  • 11.00.

dni powszednie (okres zimowy):

• poniedziałek: 17.00,
  • wtorek: 7.00,
  • środa: 17.00,
  • czwartek: 7.00,
  • piątek: 17.00,
  • sobota: 17.00.

Spotkania grup parafialnych:

Parafia na Facebook

PATRON NA DZIŚ

PANDEMIA KORONAWIRUSA - IMFORMACJE:

Epidemia

PRASA KATOLICKA

Przewodnik katolicki

Gazetka Parafii pw.św. Faustyny

ŚWIATOWE DNI MŁODYCH KRAKÓW 2016

STOWARZYSZENIE ŻYWY RÓŻANIEC

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

Duchowa Adopcja

GDZIE MISJONARZE, TAM NADZIEJA

Misje

Godziny urzędowania:

• codziennie od poniedziałku do soboty po Mszach św.
Odwiedzin: 1695841
Dzisiaj: 161 gości